צמחי מרפא, רפואה סינית

הרפואה הסינית העתיקה עושה שימוש בצמחי מרפא לשם השגת איכות חיים טובה יותר, וכדי לנסות לפתור בעיות גופניות ונפשיות . השימוש בצמחי מרפא וכמובן הרפואה הסינית ידועים עוד מהעת העתיקה והקדומה . צמחי מרפא משמשים בטכניקות שונות ובטיפולים שונים, כולל הומיאופתיה, נטורופתיה ועוד . חשוב לציין שכל שימוש או טיפול בצמחי מרפא מחייב בדיקה, יעוץ ומרשם של רופא או מטפל מוסמך ובעל ניסיון בתחום, במיוחד מאחר וצמחי מרפא שונים הם רעילים או עלולים להיות מסוכנים או לעורר אלרגיות או לסתור תרופות אחרות בהן משתמש המטופל וכדומה.

פרחי באך

פרחי באך היא ענף בתחום הרפואה המשלימה שנוסדה דווקא על ידי רופא קונוונציונאלי ד ' ר באך אדוארד . מדובר בטיפול המשלב בין הגוף ובין הנפש . פרחי באך היא טכניקה של טיפול באמצעות תמציות של פרחים . השיטה מכילה 38 תמציות שונות . מכל פרח כמובן ניתן להפיק תמציות המיוחדות לפרח זה בלבד . בשיטה זו מאמינים כי כל תמצית פרח מסוגלת לסייע לפתוח חסימות ולפתור בעיות אצל המטופל, כאשר ניתן לשלב תמציות של פרחים שונים לטיפול בבעיות מורכבות יותר . מטפלים בשיטה זו סבורים כי פרחי באך היא שיטה שניתן לטפל בה במבוגרים אך גם בילדים ואולי אף בנשים בהריון .

ארומתרפיה

ארומתרפיה היא טיפול באמצעות ריחות . ארומה משמעותה ריח . הריחות מופקים מתוך שמנים אתרים בהם משתמשים בטיפול . טכניקה של ארומתרפיה מתבססת על הריח של שמנים בהם משתמש המטפל במהלך טיפול, ועל העובדה שכל צמח מפיק שמן וריח מיוחדים רק לו, וכל ריח כזה מעורר תגובה שונה . ארומתרפיה באופן המקובל כוללת עיסוי בשמנים אתרים או ארומתראפיים והיא טיפול נעים וריחני .

דילוג לתוכן