דיקור, שיאצו, טוינא, כירופרקטיקה

דיקור סיני, אקופונקטורה607435_acupuncture_puppet

אקופונטורה היא חלק מן הרפואה המשלימה. מקורה של האקופונטורה בסין . דיקור סיני הוא למעשה שיטה של אבחון וטיפול במגוון רחב מאד של בעיות . דיקור סיני כולל שימוש במחטים דקיקות ועדינות . המטפל נועץ את המחטים בגוף המטופל, בנקודות מסוימות שונות, שעל פי התורה הסינית ממוקמות לאורך המרידיאנים ומשמשות מרכז אנרגיה . המטרה היא אבחון של בעיות לצד טיפול בבעיות אלה, במטרה לחזק את כוח החיים המכונה גם צ'י .

שיאצו, שיאצו זן

שיאצו היא טכניקה של טיפול עתיקת יומין . מקורו של השיאצו הוא ביפן אך הוא מבוסס על תורה סינית . באופן המקובל יותר שיאצו מוכר כסוג של עיסוי או מסאז '. למעשה שיאצו הוא סוג של טיפול אלטרנטיבי המבוסס על לחיצות בנקודות שונות בגוף, אשר מאמינים כי הן ממוקמות לאורך המרידיאנים שהם נתיבי האנרגיה או מקורות אנרגטיים קטנים בגופנו . שיאצו זן מבוסס על לחיצות לאורך המרידיאנים, יחד עם מתיחות של איברי הגוף . באמצעות הלחיצות המטפל מפרק ומפזר חסימות של כוח הצ ' י – מונח מרכזי בתורה הסינית שמשמעותו כוח החיים .

טווינה, טווינא

טווינא היא טיפול שמקורו ברפואה הסינית . נעשית על ידי לחיצות של אצבעות וכף יד של המטפל לאורך המרידיאנים, במטרה לעודד את זרימת הדם ואת כוח החיים המכונה צ ' י . טיפול טווינא מיועד לכאבי שלד, כאבי צוואר, מתחים ולחצים .

כירופרקטיקה

כירופרקטיקה היא טיפול באמצעות כף היד של המטפל – הכירופרקט . כירופרקטיקה מיועדת לאיבחון וטיפול בבעיות של שלד, עמוד שדרה, כאבי גב, כאבי צוואר, מפרקים ושרירים . יש לוודא כי המטפל הנו רופא מומחה לכירופרקטיקה .

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא סוג של טיפול אשר מתבסס על לחיצות בכפות הרגליים . רפלקסולוגיה דוגלת בכך שכפות הרגליים ממופות לפי אזורים של גוף האדם . רפלקסולוגיה מבוססת על כך שלפי המצב והמראה של כפות הרגליים ניתן לאבחן מצב בריאותי, ויש הטוענים שאף לטפל בבעיות שונות.