מה זה יוגה?

יוגה הינה תרגול פיזי, נפשי ורוחני שמקורו בהודו העתיקה. היא כוללת תרגול של תנוחות פיזיות, נשימה מבוקרת ומדיטציה. יוגה משמשת לעתים קרובות כצורה של פעילות גופנית, אך היא יכולה לשמש גם להרפיה וניהול מתחים, וכדי לשפר את הרווחה הגופנית והנפשית הכללית.

ישנם סגנונות רבים ושונים של יוגה, החל מתרגול עדין ומשקם ועד נמרץ יותר ומאתגר פיזית. כמה סגנונות נפוצים של יוגה כוללים יוגה האטה, יוגה ויניאסה, יוגה ביקראם ואשטנגה יוגה.

התנוחות הגופניות (אסנות) ביוגה כוללות מתיחה וחיזוק הגוף, וניתנות לשינוי כך שיתאימו לצרכים וליכולות האישיות של האדם. יוגה ניתנת לתרגול על ידי אנשים מכל הגילאים ורמות הכושר, וניתן לשנות אותה כך שתהיה עדינה או מאתגרת יותר בהתאם לצרכיו של הפרט.

בנוסף ליתרונות הפיזיים של יוגה, הוכח כי יש לה יתרונות נפשיים ורגשיים רבים. יוגה יכולה לעזור להפחית מתח ולשפר את הרווחה הכללית על ידי הרגעת הנפש ועוזרת לווסת את תגובת הלחץ של הגוף. תהליך זה יכול גם לעזור לשפר את השינה, להפחית חרדה ודיכאון ולשפר את מצב הרוח.

יוגה נחשבת בדרך כלל לצורה בטוחה של פעילות גופנית, אך חשוב להתייעץ הרופא שלך לפני תחילת כל תוכנית אימונים חדשה, במיוחד אם יש לך בעיות בריאותיות כלשהן. חשוב גם לבחור מדריך מוסמך, להקשיב לגוף ולשנות את התנוחות לפי הצורך כדי למנוע פציעה.