הרשמה לכנס מדע ותודעה בר אילן 2015

kenes

כנס מדע ותודעה | יום שני, 16.11.15, 18:30 – 8:30 | אוניברסיטת בר אילן, בניין ננו-טכנולוגיה וחומרים מתקדמים, אולם 206

להבטחת מקומך בכנס לחצ/י כאן על מנת לעבור לאתר התשלומים של המכון ולרכוש כרטיס.

להורדת תכנית הכנס – לחצו כאן

להורדת מפת הגעה לכנס – לחצו כאן (שימו לב: החץ באדום מצביע על מקום הכנס, החיצים בכחול על שערי הכניסה לבעלי אישור כניסה לקמפוס, והחץ בירוק – על מגרש החניה הקרוב.)

עלויות הכנס

  • כרטיס בהנחה לחברי המכון ומנויים ששילמו דמי מנוי – 140 ש"ח
  • כרטיס רגיל – 185 ש"ח

* המחיר כולל ארוחת צהרים וכיבוד.
* כל ההכנסות הם לקידום המכון.
* מספר המקומות מוגבל.
* קיימת אפשרות להקמת דוכן באולם הכניסה להרצאות בעלות כרטיס משתתף.

תכנית הכנס

08:00-08:30 – התכנסות, קפה ומאפה

08:30-09:10 – ד"ר דוב ינאי, יו"ר משותף עמותת אמת – דברי פתיחה, על איחוד מדע ותודעה

09:10-09:30 – ד"ר אלון רטר – הוכחות אסטרונומיות לאחדות ביקום

09:30-09:50 – משה קליין (MA) – מתמטיקה ותודעה

09:50-10:20 – ד"ר שלום סרברניק – מבוא לקבלה – סודות ארבעת המינים

10:20-10:45 – קרטאר – מדיטציה + סיפור קין והבל כמשל על תפיסת המציאות והבנתה

10:45-11:20 – הפסקה, קפה ומאפה

11:20-11:50 – פרופ' אליהו ריפס – צפנים בתורה ותבניות פורמליות

11:50-12:20 – פרופ' חיים שור – היש קשר בין ערכים מספריים של מלים בשפת הקודש והמציאות הפיזית?

12:20-12:40- שי דנון (BA) – קימטיקה – צליל לובש צורה

12:40-13:10 – הרב ד"ר דורון לדווין – המוח כמחשב קוונטי

13:10-14:00 – הפסקה, ארוחת צהריים

14:00-14:20- לאונרדו דניאל (MA) – אבחון בכף היד ככלי לניבוי הצלחה, שיגעון וגאונות

14:20-14:45- זיו סגל (MBA) – עוצמת התודעה בהשקעות בבורסה

14:45-15:25- ד"ר רחלי פרידמן-בלבן – חוויה-תודעה-מדע, פאנל רב-מקצועי עם פרופ' עודד מימון, ד"ר חגי פולקמן, ד"ר אפרת סוראקי וד"ר אלון רטר

15:25-15:40 – הפסקה, קפה ומאפה

15:40-16:05 – יאיר כהן – מחלות – פעולת הטבע לעירור יוזמת האדם/החברה

16:05-16:35 – אמיר רטר (ENG) – טיפול חדשני באלרגיות בעזרת כוח התודעה

16:35-17:00 – ד"ר נאדר בוטו – מודל רפואה מאוחד

17:00-17:20 – ד"ר אפרת סוראקי – יזמות בפיזיולוגיה האנושית

17:20-17:35 – הפסקה, קפה ומאפה

17:35-18:00 – פרופ' עפרה מייזלס – ארבעה שערים לביטוי מלא של תודעת האדם: נוכחות, לב, חוכמה ויצירה

18:00-18:20 – יוסי דותן – מבוא לקריאת מסרים מהשעון הפנימי

18:20-18:30 – ד"ר אלון רטר – תודות וסיכום הכנס

להבטחת מקומך בכנס לחצ/י כאן על מנת לעבור לאתר התשלומים של המכון ולרכוש כרטיס.

תכנית מורחבת:


dov-yanaiד"ר דב ינאי, Ph.D יזם, עתידן ומומחה בעל שם עולמי בתחומי המשאב האנושי, אבחונו ופיתוחו. הקים ויזם מגוון חברות בתחומי אבחון ופיתוח הפוטנציאל האנושי , ביניהן: אדם-מילוא –  המכון המוביל לאבחון תעסוקתי, אג'נס – פתרונות תעסוקה (פרוייקט ויסקונסין), אדם בגליל – מרכז לחשיבה אחרת, גנסיס – חברת יעוץ לניהול בינלאומית. לכל אדם יש שביל – המרכז לייעוץ קריירה, עמי- המרכז לייעוץ לעסקים משפחתיים, מדיטון-אדם המכון לאיבחון תיפקודי ועוד. שימש כיו"ר איגוד המכונים לאבחון תעסוקתי והאגודה הישראלית לחקר העתיד. מפתח מודל ה- SILVER ACE  למיפוי ופיתוח כישורי האנוש למאה ה-21. פרסם ספרים, מאמרים ומחקרים. ביניהם: השוואות בין מדיטציית הויפסנה והחסך חושי. פרופיל המנהל והיזם, ניתוח ה- DNA הארגוני, האנרגיות האנושיות בשדה הארגוני, ועוד. מספריו:  הקוד האנושי – מקדמי ההצלחה למאה ה21 ו" הענק והגמדה" – אגדה למבוגרים על גדילה והעצמה. בעל השכלה בתחומי הפסיכולוגיה, פילוסופיה ומנהל עסקים, וניסיון אישי במרכזים רוחניים שונים. מחלוצי העיסוק בתחומי המדע והמודעות.  יו"ר משותף לעמותת המטרה אמת ומרכז המחקר על האנרגיה האנושית במסגרת הפרוייקט ההוליסטי

על ההרצאה: דברי פתיחה, על איחוד מדע ותודעה


ד"ר אלון רטר, PhD בפיסיקה (התמחות באסטרונומיה) מאוניברסיטת ת"א. פוסט דוקטורט באנגליה, אוסטרליה וארה"ב. מחקריו זכו להכרה עולמית כולל כתבות ב-BBC ,New York Times ,Science.
הוביל מספר פרוייקטי מחקר בינלאומיים. המציא שני פטנטים בעלי פוטנציאל מסחרי של מאות מיליוני דולרים. מחקרו העדכני משלב פיסיקה ורוחניות. מפתח תורת גרביטציה חדשה שמסבירה את הבעיות הגדולות באסטרופיסיקה כיום – החומר החשוך והאנרגיה האפילה, ע"י התודעה (הצופה).מיזמי המכון הבינתחומי למדע ותודעה. פיתח את מודל האסטרו-סוציולוגיה שקושר במפתיע בין אנשים וכוכבים. פרסם 63 מאמרים ו-100 פרסומים אקדמיים נוספים. לרשימת פרסומים מלאה לחץ כאן.
על הרצאה: הוכחות אסטרונומיות לאחדות ביקום
לטענתנו, המפץ הגדול ותורת הקוונטים מדגימים שיש קשר בין כל החלקים ביקום ושאין נפרדות בין הצופה והנצפה. מרעיון האחדות ביקום מוסק שאפשרי קשר בין עצמים אסטרונומים ואנשים.
אכן, נמצאה התאמה מדהימה בין כוכבים ותופעות אסטרונומיות לבין אנשים ותופעות סוציולוגיות. כוכב מקביל לבן אדם ויש כוכבים חמים וקרים בהתאמה לנשים וגברים.
פלנטות מתאימות לילדים וקיימות פלנטות גז ומוצק – בנים ובנות. כוכבים רבים נמצאים במערכת כפולה עם פלנטות בהקבלה למשפחה. הדמיון המבני והאיכותי מתבטא גם במספרים ובהתפלגויות והוא משמעותי מבחינה סטטיסטית.
בנוסף, מספר תחזיות של המודל כבר התגשמו. להבנתנו, היקום האסטרונומי מצביע לנו על עצמנו, כתודעה אחת מאוחדת, שכולנו ביטויים שלה.

Moshe-Kleinמשה קליין, בוגר במתמטיקה באוניברסיטה העברית בהצטיינות יתירה. מוסמך הטכניון בהוראת מתמטיקה, מרצה כיום במכללת אוהלו בחוג למתמטיקה. מפתח התאוריה "מתמטיקה אורגנית"  ותכנית מתמטיקה לגן הילדים הנקראת "ראשית שיח מתמטי" המיושמת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך.

על ההרצאה: מתמטיקה ותודעה
המתמטיקאי לייבניץ האמין שקיימת שפה אוניברסלית עם אות אחת יחידה. שפה זו התגלתה על ידי ספנסר-בראון ופורסמה בשנת 1969 בספרו "חוקי הצורה". הפעולה המתמטית הבסיסית ביותר נקראת מובחנות. זוהי הפעולה הפשוטה של הצבעה על אובייקט והפרדתו מסביבתו. את השפה הדו ממדית הזו ניתן ללמד וליישם בגן הילדים. בהרצאה נדון  גם בבעיה של מהות הקשר בין מתמטיקה לפיסיקה ונציג הגדרה לאנטרופיה של מספר טבעי.

shalom-savד"ר שלום סרברניק, לאחר סיום הדוקטורט (בכימיה) בטכניון עבד במחקר בקנדה. עם שובו לארץ עסק במחקר באוני' העברית ובהוראה בביה"ס הגבוה לטכנולוגיה. במקביל נטל חלק מרכזי בהקמת תנועת "ערכים". חיבר את הספרים: "Beyond Your Ego" (בשיתוף ד"ר מישל) ו"הכמיהה אל המעמקים" (בשיתוף רמי פלר) העוסקים ביהדות ופסיכולוגיה.

על ההרצאה: מבוא לקבלה – סודות ארבעת המינים

הרב וייסמנדל גילה (תוך כדי השואה וללא מחשב) צפנים מדהימים בתורה, אנו נשתמש בצופן שהוא גילה על ארבעת המינים (אחד מיני רבים )לתת מבוא לקבלה ולהדגים את המושג של "פרדס", פשט דרש רמז סוד-כיצד הם משולבים זה בזה כאשר השזירה נעשית על ידי לוגיקה ומתמטיקה.


kartar4קרטאר
לשעבר מורה בפונה, הודו
מזה 16 שנה מנחה מפגשים וסדנאות במסורת האדוויטה-נון דואליות
על ההרצאה: מדיטציה + סיפור קין והבל כמשל על תפיסת המציאות והבנתה
מאז ומעולם הצורך להכיר ולחוות, לחפש ולגלות, לדעת ולהבין, הניעו את האדם. הצורך בהכרה הוא מולד ומצביע על מהותה ההכרתית של עולם התופעות בכלל והאדם בפרט, ועל חייו כמסע לגילוי המהות בכל היבטיה השונים.
משל קין והבל עוסק בכמיהה להכרה, באפשרויות הגלומות בקבלת או אי-קבלת הכרה והיכולת לפתור את הסתירה ולהתעורר לעצמנו כהכרה קיומית שאך לרגע מופיעה כגל הכרתי.

prof_eliyahu_ripsפרופ' אליהו ריפס, פרופסור מן המניין למתמטיקה באוניברסיטה העברית. במשך השנים שימש כפרופסור גם באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. התפרסם בזכות מחקריו בתורת החבורות הגאומטרית והקומבינטורית.

בשנת 1979 זכה בפרס ארדש של האגודה הישראלית למתמטיקה. פרסם מאמרים ב: Annals of Mathematics ו- Inventiones Math. ב-1994 פרסם בכתב העת Statistical Science יחד עם דורון ויצטום ויואב רוזנברג מחקר חלוצי על צפנים בתורה אשר עורר ענין רב בעולם הן באקדמיה והן בספרות הפופולרית.על ההרצאה: צפנים בתורה ותבניות פורמליות
גלוי ההצפנה בדלוגים שווים בספר תורה גרם לחיפוש וזיהוי של מספר תבניות פומליות, כלומר, צורניות. בין התבניות האלו אני מונה "חזרה מקבילה", "חזרה אנכית-אופקית" וכן טבלאות שיש ביניהם קשר גומלין. בטור סוגי הקשר אני מבחין "רקומבינציה", "הצבה" "מעבר מקביל", "הדדיות" ועוד. בהרצאה יוצגו דוגמאות של התבניות הנ"ל וכן דרכי חישוב המובהקות.

chaimshorפרופסור אמריטוס חיים שור, חיים שור היה עד לאחרונה חבר סגל במחלקה להנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב (פרש לפנסיה ספטמבר, 2015). הוא בעל חמישה תארים אקדמיים ותחומי התמחותו הם מידול סטטיסטי והנדסת איכות ואמינות. הוא חבר,  או היה חבר, בועדות העורכים של שישה עתונים מקצועיים בינלאומיים, פרסם כ-100מאמרים, כתב שישה ספרים ומילא תפקידים שונים במסגרת האוניברסיטה ומחוצה לה. בין השאר היה אחראי לתקינה לאומית בהנדסת איכות ואמינות מטעם מכון התקנים מ-2007  עד 2012, תקינה שבמסגרתה התפרסמו 10 תקנים ישראליים חדשים. כיום פרופסור  שור עוסק, עם צוות מחקר מהאוניברסיטה הפתוחה והמרכז הרפואי סורוקה, בפיתוח שיטה של בקרת תהליך סטטיסטית לניטור תהליך גדילת העובר בהריון האנושי. מחקריו על שפת המקרא והמקרא, מבוססי ניתוח סטטיסטי של נתונים, התפרסמו בשני ספרים ובסרט בן כשעה שזכה לצפיה רחבה ברשת.

על ההרצאה: היש קשר בין ערכים מספריים של מלים בשפת הקודש והמציאות הפיזית?
המסורת היהודית מאמינה כי העולם נברא בעשרה מאמרות של הקב"ה, למשל: "יודע היה בצלאל לצרף אותיות שנבראו בהם שמים וארץ" (ברכות, 55א'). בהרצאה זאת נציג ממצאים, מבוססים על ניתוח סטטיסטי פורמלי, המעידים שכנראה קיים קשר בין ערכים מספריים של קבוצת מלים בעברית המקראית והערכים המספריים המתאימים של תכונה פיזיקלית עיקרית, המשותפת לכל העצמים שהמלים מייצגות. הניתוחים הסטטיסטיים שיוצגו יכללו הן רגרסיה ליניארית והן תוצאות של סימולצית מונטה-קרלו ממוחשבת. מטרת הניתוחים להעריך את ההסתברויות של הקשרים שזוהו בפועל לקרות במקרה. יוצגו גם תוצאות של ניתוח סטטיסטי של סיפור הבריאה של ספר בראשית.

shai-danonשי דנון, בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותקשורת, יליד 1971, גר ברמת הגולן, מוסיקאי ומפיק ארועי מוסיקה ומדע.
בעל האתר 'מעלים את התדר', שותף בחברת 'צלילים מרפאים' (הילינג מיוזיק), נמצא בקשר עם מספר מדענים וחוקרים בעולם, בתחומי מדע ותודעה שונים חוקר את תחום מדע הקימטיקה, על הקשר בין מוסיקה והשפעתה על התודעה, תאי הגוף ומולקולות המים בגוף. יוצר ארועים הקשורים ישירות למוסיקה והשפעתה על התודעה הלכה למעשה.
על ההרצאה: קימטיקה – צליל לובש צורה
העולם נברא במילה, כך אומרת התורה והנה ממדע הקימטיקה ניתן ללמוד שאכן, צליל מארגן חומר לצורה, עפ"י גאומטריה שנמצאת בבסיס הבריאה.
תנגנו תו- הוא יצור צורה גאומטרית. זהו אחד מחוקי הפיזיקה הפחות מדוברים.
עולם שלם מתגלה לנו באמצעות מדע הקימטיקה, המחבר אותנו בצורה מיוחדת, לשפת המוסיקה!


doronהרב ד"ר דורון לדווין, דוקטור לפיסיקה מטעם הטכניון וראש המדרשה לבנות בטכניון.
מרצה לתורה ומדע, תנ"ך ומחשבת ישראל בבית המדרש של הטכניון.
מומחה ביסודות תורת הקוונטים ומודלים יחסותיים בגרוויטציה קוונטית.
חוקר בתחום מדעי-המח והבחירה החופשית בשיתוף עם מרכז אדמונד ספרא לטיפול בהפרעות למידה באוניברסיטת חיפה.
עובד במקביל בחברת ביוסנס – חברת בת של ג'ונסון & ג'ונסון, בה הוביל את צוות פיתוח הצנטר המתקדם בעולם כיום לטיפול בהפרעות קצב לב.
הפרוייקט זכה במדליית ג'ונסון & ג'ונסון וזיכה אותו גם בפרס החדשנות מטעם נשיא ג'ונסון & ג'ונסון.

על ההרצאה: המוח כמחשב קוונטי

ההצלחות המדעיות של המאה ה-19 בניסוח חוקי החשמל והמגנטיות הביאו את המדענים לסבור שכל מקרי העולם דטרמיניסטים וניתנים לצפייה מראש לו נדע את כל תנאי ההתחלה שלהם, מתוך כך התפתחה אסכולה שלמה בתחום הפסיכולוגיה והמשפט אשר טענה שיש להסיר את אחריותו המוסרית של האדם על מעשיו, בהיות שאין לו בחירה חופשית.
באמירות אלו, האנושות צעדה אלפי שנים אחורה מבחינה מוסרית, למחוזות אפלים שעד היום לא התאוששנו מהם.
תחילת המאה ה-20, הביאה ברכה בפריצות דרך מדעיות, ותורת הקוונטים הציגה בפני עולם המדע תמונה שונה בתכלית, לפיה לא ניתן לקבוע את תנאי ההתחלה באופן חד ערכי, ולכן גם ההתפתחות הצפויה של האירועים איננה ניתנת לצפייה חד משמעית. מתוך כך היה נראה כי המדע שוב סלל את הדרך בפני ההכרה המדעית האנושית לאפשרות הבחירה החופשית ואחריות האדם על מעשיו.
בשנות השמונים של המאה העשרים, חוקר מדעי המח בשם Benjamin Libet ביצע ניסוי פשטני שתוצאותיו הביאו אותו למסקנה שהבחירה החופשית הנה אשליה.
מאז ועד היום, רבים החוקרים בתחום מדעי המח שאימצו את הניסוי של Libet עם המסקנות שלו, ואף שכללו את הביצוע של ניסויים דומים, והדעה הרווחת כיום בתחום חשוב ומתפתח זה היא, שאין לאדם בחירה חופשית וחווית הבחירה החופשית הנה אשליה מתוחכמת של המח.
חוקרים אלו, מבססים את הניתוח שלהם על הפרדה בין החלק הקוונטי (שהנו אקראי ובלתי מודע) לבין לחלק הקלאסי – הרצוני והמודע.בהרצאה המוצעת, אנו נסביר שהפרשנות שניתנה לניסויים שבוצעו מאז Libet ועד היום, המציגים שכביכול אין בחירה חופשית, נובעים מפרשנות שגויה של תורת הקוונטים.
אנו נסביר את המשמעות העמוקה של היות מח האדם מכונה קוונטית.
שתי מסקנות יוצאות משם באופן מיידי, ואשר כעת יש לשתיהן ביסוס אמפירי:
1. יש הבדל מובהק בין התנהגות מח אנושי שהאותות החשמליים שלו נמדדים לבין מח אנושי שאיננו נמדד.
2. למידה אפשרית אך ורק במח החופשי ממדידה של האותות החשמליים שלו.הרעיון שהמח האנושי מתנהג כמחשב קוונטי, מציג את מה שאנחנו יודעים כיום על מדעי המח, כקצה קצהו של קרחון עצום הנחבא בים של בורות. הצוהר הנפתח למחקר וללימוד מכאן והלאה מצביע על אופק החותר למפגש עם האינסופי.חלק מפירות המחקר הוצגו השנה במסגרת הרצאת TEDx:
https://www.youtube.com/watch?v=DdoWRPzToagלסיכום, הבחירה ותודעת האדם החופשית אפשריים במח האנושי, אך דווקא כאשר לא מודדים את הפעילות החשמלית שלו. על כך אמרו רבותינו ז"ל "אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין".

danielלאונרדו דניאל, מומחה לכירולוגיה- תורת כף היד, מאבחן אישיותי לפי תורת כף היד, בעל תואר ראשון במדע המדינה באוניברסיטת תל אביב, מאסטר בניהול פרויקטים מטעם אוניברסיטת לה סליה בברצלונה, תעודת מאסטר מתקדם בניהול פרויקטים מטעם אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בארה"ב, NLP מאסטר פרקטישיונר,מומחה לדמיון מודרך, מאמן מוטיבציה בינלאומי, מאמן העצמה אישית, מרצה בינלאומי לאפקטיביות אישית, העצמה וניהול, מטפל בארומתרפיה.

על ההרצאה: אבחון בכף היד ככלי לניבוי הצלחה, שיגעון וגאונות
בהרצאה מרתקת דניאל מסביר על הקשר בין המאפיינים של כפות הידיים לבין דפוסים ומבנה אישיותי של האדם המבוסס על מחקרים מדעיים שנעשו בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנאל, ועם דוגמאות מאנשים מפורסמים.
איך נוכל לנבא לפי כפות הידיים פוטנציאל להצלחה בחיים, או אולי לשיגעון? מה מאפיין כפות ידיים של גאונים כמו אלברט אינשטיין? לעומת רוצחים ואנסים סדרתיים כדוגמת טד באנדי?
לפי מדע הנוירולוגיה, כמות העצבים המגיעים לכפות הידיים רבה יותר מכל איבר אחר בגוף. מה שמביא לכך שכל חוויה שלנו, מחשבה ודפוס התנהגותי נחקק בכף היד הן במבנה, במרקם ובקווים, וכל אלה הם כמו ספר פתוח לבחינת אישיותו של האדם.


ziv-segal
זיו סגל, MBA  במנהל עסקים (מימון) ו- BA  במדעי הרוח והחברה, שניהם מאוניברסיטת תל אביב. הסמכה למדריך מדיטציה, מאסטר  NLP  ו – TLT  והסמכה למנחה דמיון מודרך ושפה נקיה. מרצה בכיר במסלול האקדמי של המכללה למנהל, המחלקה למימון ושותף ב – BePlusDoו– Green Ocean. עוסק בניתוח וניהול השקעות במשך 25 שנים ומשלב מיומנויות וכלים מתחומי אימון התודעה בעבודה, בחיי היום יום, בהוראה ובהנחיה. מלמד ומנחה קבוצות מיינדפולנס ומדיטציה ומאמן אישי. תלמיד ומתרגל בדרך הזן עם נגיעות מגווניו השונים של הבודהיזם.
על ההרצאה: עוצמת התודעה בהשקעות בבורסה
עשרות מליוני בני אדם, אם לא מאות מליונים, מתאמצים ומשתוקקים להרוויח ממסחר והשקעות בבורסה. רובם, פרטיים ומקצועיים, לא מצליחים להשיג תשואה הגבוהה ממדדי השוואה. התעשיה הפיננסית עוברת משברים מחזוריים שכל אחד הרסני מקודמו. למרות המציאות הזו, כולם ממשיכים להניח את אותן הנחות, לפעול  עם אותם כלים ולהאמין שלהם ועכשיו זה יעבוד. ההרצאה תציג את הקשר והשימוש המתבקש במיומנויות מוכרות של אימון התודעה לטובת הצלחה במסחר והשקעות בבורסה. ואולי נוכל לחיות באושר וגם בעושר.

racheliד"ר רחלי בלבן -פרידמן,פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת תואר דוקטור בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן. עובדת באוניברסיטת חיפה ובאופן פרטי בתהליכים טיפוליים ואבחוניים. חוקרת במוסד הטכניון במחקר אינטרדיסיפלינרי בפקולטה למדעי המחשב. בעלת ניסיון של למעלה מ-14 שנים בעבודה טיפולית עם ילדים, נוער ומבוגרים, בגישות דינמיות, CBT ועוד. מומחית בעריכת חוות דעת מקצועיות, אבחונים פסיכודיאגנוסטיים ופסיכודידקטים. מלווה תהליכים צוותיים וקבוצתיים, ומתייחסת לאתגרים כהזדמנות לצמיחה.
על ההרצאה: חוויה -תודעה – מדע, פאנל רב-מקצועי עם פרופ' עודד מימון, ד"ר חגי פולקמן, ד"ר אפרת סוראקי וד"ר אלון רטר.

yair-cohenיאיר כהן, תלמיד של תרבויות רבות. מתנסה בסדרת שיטות מערביות מעודכנות ומזרחיות עתיקות, לחידוד יכולות האדם. תלמיד של תהליכים בפילוסופיה/רפואה סינית, בודהיזם, שאמאניות ועוד. מביא אינטגרציה של כלים ואמצעים מחכמת היהדות. מציע להכיר את חכמת הניסיון. גישה המביאה לאדם כלים איך לחיות את חייו בתפישה בה כל המתרחש במציאותו, מנסה אותו. מזמין אותו לגדול, מכל התרחשות, לשלב החכם הבא שלו. ככל שהאדם צובר יותר חכמה, כך הוא צובר פחות פתולוגיה. רקע אקדמי BSW, MA. ניסיון בהנחיית בעלי מקצוע, בניהול והובלת פרויקטים חברתיים. מלווה יחידות/ים, זוגות וקבוצות בתהליכי נוכחות והבראה.

על ההרצאה: מחלות – פעולת הטבע לעירור יוזמת האדם/החברה

מחלות פיזיות מהוות אמצעי עצמתי של הטבע לעורר אותנו. רוב התרבות האנושית עוסקת בטיפוח הרגלים חברתיים = פרנסה, משפחה, חברות, תחזוקה סבירה….ראוי להזכיר לכולנו, כי אנו יצורים של הטבע והמחויבות הראשונית שלנו היא 'אליו'. הגוף האנושי מיוצר ע"י הטבע. בגוף זה מתרחשים תהליכים הדומים למערכות אחרות בטבע הכללי. ככל שהאדם קשוב לרמזים, לתופעות המתרחשות בטבע בה חי: בסביבה המסוימת/התקופה ועוד, כך הסיכוי ליצירת מחלה קטן ונעלם. נכון, זו אמירה דרמטית. במפגש נציע ניסיון וידע מעשיים, שהצטברו מ1978.
בתקופה ההיסטורית שלנו, נראה שהטבע לוחץ מאוד על מנת שהאדם והחברה יתעוררו לקחת אחריות אישית על תהליכי הבראה. העליה בבלבול של המערכות, בתוצאות האישיות ורגשיות, בהוצאה הכלכלית המגיעה לסכומים קיצוניים ונושאים נוספים, מזמינים ליוזמה מעשית. יוזמה שתפתח פרספקטיבה רחבה, פי כמה מהמקובל, לראות במחלות כמשקפות תהליכים בהתפתחות הטבע. המתודולוגיה בה אנו פועלים בנושא זה, מוכיחה את עצמה בסדרת מצבים 'פיזיים' ו 'פסיכיאטריים'.


amir-ratar

אמיר רטר, מנהל מכללת רטר להכשרת מטפלים ב- NLP ביחד עם דפנה אישתו.

על ההרצאה: טיפול חדשני באלרגיות בעזרת כוח התודעה
הרצאה מרתקת שתלווה בהדגמה אמיתית על מתנדב/ת מהקהל, תתמקד בטיפול קצר חדשני לאלרגיות בעזרת NLP. רבים מאמינים כי לא ניתן לרפא אלרגיות, ורק תרופות יכולות לעזור.
ה-NLP מתייחס לאלרגיה כאל פוביה של מערכת החיסון. בתהליך קצר וחד פעמי ניתן ללמד את מערכת החיסון להגיב אחרת לאלרגן, ובכך להתרפא מהאלרגיה אחת ולתמיד. אמיר ודפנה רטר טיפלו ב-300 בני אדם בעלי אלרגיות שונות, והגיעו להצלחה של 100%.

כל מי שסובל מאלרגיה ומוכן להתנדב להדגמה מוזמן לשלוח מייל לאמיר רטר amir@retter.co.il , ולציין את סוג האלרגיה. יש להגיע לסמינר עם ידיעה מראש למה האלרגיה, ולוודא שאין כל סימפטומים של אלרגיה ביום הכנס.
בסיום ההדגמה נחשוף את האדם לגורם האלרגי וכולנו נוכל להיווכח בהצלחת התהליך


naderד"ר נאדר בוטו, קרדיולוג בכיר ומצנתר במרכז הרפואי רבין, סיים את לימודי הרפואה בטורינו שבאיטליה, התמחה בקרדיולוגיה בישראל והשלים את התמחותו בקרדיולוגיה פולשנית בצרפת, במילנו, איטליה ובפיניקס, אריזונה שבארה"ב.
כרופא, העובד מזה שנים רבות בבית החולים ומטפל באלפי חולים, מבין ד"ר בוטו שעל הרופא העתידי מוטלת משימה חשובה ביותר: שינוי תפיסת המחלה והגדרותיה. בריאות שלמה תושג רק תוך איזון מלא בין שלושת המרכיבים מרכזיים של המהות האנושית: נפש, נשמה וגוף.פתח את "התיאוריה האוניברסאלית המאחדת" המהווה בסיס למודל אינטגרטיבי, המשלב באופן פשוט וברור בין מדעי הפיזיקה, הביולוגיה, הפסיכולוגיה ואומנות. המודל כולל בתוכו את תפיסת עולמם של הפילוסופים ואנשי הרוח של הדתות השונות.ד"ר נאדר בוטו חיבר את רב המכר "רפואה החוש השביעי" (הוצאת "מודן"), "רפואה ושבעת החוקים האוניברסליים – מודל אינטגרטיבי לאבחון וריפוי"(הוצאת מודן) ו"הקוד האנושי"(הוצאה עצמית). בספר האחרון ד"ר נאדר מפתח מודל חדש מהפכני שמתייחס לאדם בצורה אינדיבידואלית מבחינה גופנית, רגשית, שכלית ומוסרית ובונה מודל לרפואה אישית.על ההרצאה: מודל רפואה מאוחד
בהרצאה ד"ר בוטו מציג את המודל לרפואה אינטגרטיבית מאחדת שהוא פועל יוצא של "התיאוריה המאחדת". שמתייחסת לאדם כאל שילוב הרמוני ומורכב של גוף, נפש, נשמה ורוח ושופכת אור חדש על הקשר בין המשבר הנפשי לבין מחלה גופנית. הוא מגדיר מחדש את המונחים הבסיסיים עליהם מבוססת הרפואה והפסיכולוגיה:רווחה, בריאות, סבל ומחלה, ומציב לעצמו מטרה להשיג את הרווחה הגופנית, נפשית (רוחנית) וחברתית,כפי שהגדיר ארגון הבריאות העולמי. בנוסף לכך הוא מציג מודל אבחוני חדש שמקשר כל מחלה פיזית, ומציג שלוש שיטות טיפוליות חדשות. FEEL(fast emotional elaboration and liberation) . זאת שיטה שמאפשרת עיבוד רגשי מהיר ע"י פתיחת קשרים אנרגטיים שנוצרו בנקודות השייכות לאיברים הקשורים במשבר הנפשי, מאפשרת שחרור מטראומת נפשיות ופוביות תוך מספר דקות. השיטה השנייה נקראת TTRT(trans temporal regression technique) המאפשרת עיבוד טראומות שהובילו למוות מגלגולים קודמים ומופיעים בגלגול הזה כמו פוביות ממים, מאש, מכלי חרב וכו. השיטה השלישית  היא "שטיפה אנרגטית רגשית" שמאפשרת זיהוי המשברים הנפשיים החבויים בתת מודע והעלתו למודע כדי לאפשר למטופל להשלים את תהליך הלמידה שנעצר בזמן המשבר הנפשי לשחרר החסימה האנרגטית שגורמת להפרעה תפקודית ואורגנית.  תהליך הריפוי, מהווה אם כן, תהליך התפתחותי אשר בו מובל האדם ממכשול נפשי מעיק לשחרור רוחני, שמעניק סיפוק ואושר עמוק.


efratד"ר אפרת סוראקי, MD האוניברסיטה העברית. תלמידה, חוקרת, מסתקרנת. לומדת ועוסקת במושגיות The Startup of Dis-ease – מחלה כאמצעי לעורר יוזמה של הבראה. חוקרת מצבי בריאות ומחלה כאינדיקציות למערכות היחסים של האדם עם סביבתו, הקשר בין התנהגות לשינויים פיזיולוגיים באדם. בוגרת רפואה סינית עתיקה, לומדת ועוסקת ברפואה עפ"י החכמה היהודית.

על ההרצאה – יזמות בפיזיולוגיה האנושית
"יזמות בפיזיולוגיה האנושית- מה מניע התעוררות של יוזמה וכיצד היא באה לידי ביטוי בטבע האדם.
על החדשנות הבלתי פוסקת בגוף האדם במצבי בריאות ומחלה. נבחן תהליכים החל ממבט מולקולרי, דרך איבר, אורגניזם שלם, וחברה.
מהו כיוון החדשנות? על כך נדון יחד…"


ofra-mayselessפרופ' עפרה מייזלס לפסיכולוגיה התפתחותית בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה.בין השנים 2006 – 2012 שימשה כדיקן הפקולטה לחינוך ובשנים 2012-2013 כיו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך. פרסמה שני ספרים ערוכים בנושא יצוגי הורות ובנושא תהליכי התקשרות בגיל ההתבגרות ועשרות רבות של מאמרים ופרקים; מחקריה עסקו ביחסי הורים וילדים בישראל מנקודת מבט של תיאוריית ההתקשרות, במעבר מהתבגרות לבגרות בישראל, במערכת המוטיבציונית של טיפול (CARING) כפי שהיא באה לידי ביטוי בהקשרים שונים וביניהם היחסים בין הורים לילדים, מורים לתלמידים, מטפלים למטופלים, ומנהיגים למונהגים ובמימד הרוחני של ההתפתחות האנושית. ספר חדש שכתבה בנושא המערכת המוטיבציונית של הרצון להיטיב (( CARING עומד לצאת בהוצאת אוקספורד.
יחד עם ד"ר מריאנה רוח-מדבר יזמה וארגנה את הכנס האקדמי הישראלי הראשון  עד הרביעי לחקר רוחניות עכשווית.
על הרצאה: ארבעה שערים לביטוי מלא של תודעת האדם: נוכחות, לב, חוכמה ויצירה
בהרצאה זו תוצג התפיסה של תודעת האדם ככוללת לא רק את ההיבטים המודעים לו אלא את מכלול תודעתו החושבת, מרגישה, חשה, מקבלת החלטות, מתקשרת עם אחרים ועם הסביבה וחווה חוויות וכל זאת ברמות מגוונות ובאופנים שונים של מצבי תודעה.
מצבי תודעה אלו כוללים בין השאר, מודעות מכוונת ומאומצת, מודעות שיש בה זרימה ((FLOW, מצבי חלום בהקיץ, מצבי חשיבה משוטטת / אסוציאטיבית,  חשיבה לא מודעת, חלומות, מדיטציה, ועוד.  מונח אחר שיכול לשמש לתיאור הוויה/חוויה זו של מודעות הוליסטית הוא "נשמה".
מובן שמודעות זו או נשמתו של האדם באה לידי ביטוי בכל מה שאנשים עושים או חווים. עם זאת, לא כל עשייה או חוויה מבטאת באופן המיטבי "נשמה" או "תודעה" זו. מחקרים בתרבויות שונות שנעשו תוך שימוש בשיטות מחקר מגוונות ובחנו התפתחות פסיכולוגית מיטבית והתפתחות רוחנית וגם מה מהווה חיים בעלי משמעות עבור אנשים בגילאים שונים זיהו מספר מצומצם יחסית של שדות או זירות שדרכם אנשים חשו שהם מבטאים את עצמם באופן המשמעותי ביותר ושהיו כרוכים בביטוי עמוק של אושר ומשמעות.
ההרצאה תסקור ארבעה שדות מרכזיים (נוכחות, לב, תבונה, יצירה) דרכם תודעת האדם יכולה לבוא לידי ביטוי מיטבי ותרחיב לגבי מספר אפיונים של כל אחד מהם. בנוסף בהרצאה יוצעו היבטים יישומיים ומחקריים של תפיסה זו.

yossi-dotanיוסי דותן, חוקר שפת החלומות, מנחה סדנאות ויועץ

על ההרצאה: מבוא לקריאת מסרים מהשעון הפנימי
מסרים מהשעון, תקשורת מידית עם תת המודע באמצעות קריאת מסרים מהשעון.  לכל דקה ביממה, משמעות סמלית שמשקפת תהליכים אישיים בזמן אמת. בהרצאה היכרות עם משמעות המספרים וצירופיהם והדרך בה ניתן להמיר תפיסת זמן בתהליך פנימי שקשור בהחלטה, אופן פעולה והיכולת לפעול בתקשורת טובה יותר עם הרצונות הפנימיים.