מוצרים טבעיים ניתן למצוא כיום בשפע. המודעות שקיימת היום לנושא תזונה נכונה, בריאות ואיכות חיים היא גדולה ושכיחה. חברות ענק קמו במהלך השנים האחרונות ופיתחו את כל מה שנוגע במוצרי טבע כמו ויטמינים,  מינרלים, סיבים תזונתיים, תוספי מזון, ועוד.
ניתן למצוא כיום פיתרון טבעי בכל חנות טבע לכל בעיה רפואית שקשורה ישירות או בעקיפין לתזונה.
מוצרי טבע באים בצורה של טבליות, קפסולות, שמנים, טיפות, אבקות, צמחי מרפא ועוד. לכל אדם מתאימים תוספי מזון שונים ולכן מומלץ להיוועץ ביועץ תזונה או איש מקצוע בטרם תחילת טיפול תזונתי באמצעות מוצרים טבעיים.

גילוי ויטמינים ומינרלים
במהלך ההיסטוריה לא היה ידוע על הימצאותם של ויטמינים ומינרלים במזון. לאחר שפרצה מחלה בשם ברי ברי שהיא מחלה המתאפיינת בחוסר ויטמין B, התגלה פתאום כי התזונה שלנו משפיעה מאוד על בריאותינו – ובפירות וירקות נמצאים ויטמינים ומינרלים חיוניים לתפקוד תקין של הגוף ולבריאותו.
מאז, חשיבות הנושא של צריכת תוספי מזון כל שהם ושמירה על תזונה תקינה ומאוזנת, הולך ועולה.

מה עדיף – מוצרים טבעיים או תזונה נכונה?
התשובה לכך היא פשוטה. שניהם חיוניים לאדם. על מנת לשמור על אורת חיים בריא ומאוזן יש צורך בתפריט מסודר של תזונה נכונה המכילה את כל אבות המזון. מצד שני, המזון של היום אינו עומד בסטנדרטים של פעם – הירקות והפירות בימינו מכילים פחות ויטמינים ומינרלים היות ודרך הגידול, ההשקיה, ההדברה, הקטיפה בטרם עת, והשימוש בחומרים כימיים לשם הארכת חיי המדף שלהם גובים את מחירם. לכן , שילוב של תזונה נכונה ומאוזנת, יחד עם השלמות תזונתיות בעזרת תוספי מזון חיוניים , הוא השילוב המנצח לבריאות תקינה.

יתרונות מוצרים טבעיים
בבואנו לבחור מוצר שמטרתו לשפר את בריאותינו, יש לבחון את יתרונות השימוש בו לעומת מוצרים כימיים שאינם טבעיים:
1.למשל איכות המוצר נבדקת ומאושרת ע"י משרדי הבריאות והחקלאות השונים.
2.סטנדרט הגידול של התוצרת המיועדת להפקת תוספי מזון הם נוקשים ומטרתם לשמר כמה שיותר ויטמינים וערכים תזונתיים במוצר.
3.יתרון חשוב הוא העובדה כי מוצרים טבעיים מתקבלים ע"י הגוף בצורה יותר נעימה וטבעית ,ללא תופעות לוואי, שכן מדובר בחומרים שהגוף מורגל לקבל אותם והם אינם מכילים כימיה או רעלנים למיניהם.
4.בל נשכח כי מטרת השימוש בתוספי מזון היא שיפור הבריאות , כלומר אין כל הגיון להכניס לגוף חומרים רעילים וכימיים.

אילו מוצרים טבעיים ישנם ?
מוצרים טבעיים נחלקים לשניים לפי השימוש בהם :
1.שימוש פנימי בבליעה – תוספי מזון יעודיים מטפלים בבעיות בריאות ספציפית ויכולים למלא חוסרים של ויטמינים ומינרלים בדם, טיפול בלחץ דם גבוה, סוכרת, שומנים בדם, שיפור בריאות כלי הדם והלב ועוד. ישנם תוספי תזונה המיועדים לשימוש יומיומי לצורך מניעת מחלות עתידיות.
2.שימוש חיצוני במריחה. מוצרים טבעיים חיצוניים יכולים לשמש לצורך שיפור בריאות העור, השיער, הציפורניים, והם מיועדים למריחה בצורה של קרם, שמנים אתריים וכו'.

התאמה אישית של מוצרים טבעיים לאדם
המדפים בבתי הטבע עמוסים תוספי מזון של חברות רבות. איך אפשר לדעת לאיזה תוסף מזון אתה זקוק? מהו המצור שיענה על הצורך הספציפי שלך ? לשם כך אנו ממליצים בחום להתייעץ עם איש מקצוע לפני כן. זה יכול להיות תזונאי, נתורופת או יועץ תזונה המתמצא בנושא. בתי טבע איכותיים מעסיקים יועצי תזונה המומחים להתאמת התוסף לאדם באופן אישי. בית טבע 'טבע שופ' מעניק לכל אדם יעוץ תזונתי אישי, ניתן באמצעות שיחת טלפון לשאול את כל השאלות, ולהתאים לך ספציפית מוצרים טבעיים ואיכותיים.

דילוג לתוכן