יוגה

לימודי רפואה משלימה | לימוד טיפול אלטרנטיבי

פירטנו לפניכם על קצה המזלג חלק קטן מהענפים והתחומים של הרפואה המשלימה והטיפולים האלטרנטיביים . כמובן שיש תחומים ונושאים נוספים שלא נדונו . אולם , אם מצאתם את הדברים מעניינים והנושא מדבר אליכם , תוכלו ללמוד את העניין בצורה מסודרת במסגרת של לימודים של רפואה משלימה .
מכללות , מוסדות וגופים שונים מציעים היום לימודים של רפואה משלימה לסוגיה , בדרכים שונות ובמסלולים שונים .

יש לימודים של רפואה משלימה המציידים את הלומד בתעודה או הסמכה מסוג כלשהו ויש לימודים שלא . יש לימודים של רפואה אלטרנטיבית אשר אורכים תקופה ארוכה וכוללים גם מבחנים ומבדקים , ויש כאלה שנמשכים זמן קצר למשל מפגש אחד או סוף שבוע אחד . לימודים של רפואה משלימה יכול שיעשו במוסד מוכר ויכול שיהיו לימודים במסגרת סדנאות או גופים אנונימיים ולא מוכרים .

בכל מקרה , לפני שנרשמים ללימודים כאמור , חשוב לבדוק מי עומד מאחורי לימודים אלו . יש לוודא כי המורים והמדריכים הם אנשים רציניים , בעלי תעודות והסמכות אמיתיות , בעלי ניסיון ומומחיות בתחומם . כדאי לבקש המלצות וגם להשתמש במידע ולדבר ואפילו להיפגש עם ממליצים כאלו . יש לברר מה אורך הלימודים ואילו קורסים ונושאים נלמדים במסגרתם . מומלץ לבדוק האם לימודים אלה יכולים לשמש בסיס או קרש קפיצה אחר כך ללימודים באוניברסיטה או במכללות לקבלת תואר אוניברסיטאי . כדאי לעשות גם סקר מחירים , כי תחום לימודים של רפואה משלימה כמו כל לימודים הוא עניין לא זול בכלל .