יוגה

טיפולים משלימים | טיפול אלטרנטיבי | סוגים

יש סוגים שונים של טיפולים אלטרנטיביים. יש טיפול אלטרנטיבי אשר כרוך במגע במטופל כמו עיסוי ויש טיפול שאינו כרוך במגע של המטפל במטופל כמו דמיון מודרך. יש טיפול משלים שכרוך בהתערבות חיצונית כמו אקופנטורה או דיקור סיני, ויש טיפול שבו המטפל משתמש בידיו או משקל גופו כחלק מן הטיפול כמו שיאצו. יש טיפול שבו המטפל מעורב ויש טיפול שבו המטפל הוא מדריך או מורה ואילו המטופל עובר את התהליך כמו יוגה, מדיטציה, פילאטיס ועוד. בכל מקרה, טיפול אלטרנטיבי צריך להתאים למטופל ולמצבו, ויש לבחור טיפול לאחר שנועצים במומחה.

נטורופתיה

נטורופתיה היא שיטה עתיקת יומין אשר מבוססת על העיקרון של מבט הוליסטי וראיית הגוף והנפש כחלק ממכלול.

נטורופתיה מבוססת על אורח חיים בריא. מטרת הנטורופתיה היא לעורר מודעות ולמנוע מחלות ולשמור על גוף בריא מצד אחד, וטיפול במחלות או בעיות גופניות מצד שני. טיפול באמצעות נטורופתיה מבקש להשתמש בכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף על ידי תזונה נכונה ובריאה, שימוש בצמחי מרפא, הכללת תוספי תזונה בתפריט או דיאטה של המטופל, טיפול פיזי כמו עיסוי, טיפול אנרגטי כמו הילינג, טיפול בצמחים כמו פרחי באך ועוד.

נטורופתיה מבוססת על אורח חיים בריא, תזונה בריאה ונכונה, מודעות לתפריט ולמזונות המשפיעים על חיינו, הימנעות ממתח ולחצים וחשיבה חיובית. נטורופתיה משמשת לטיפול במגוון בעיות רפואיות, פיזיות ונפשיות, החל בעייפות, השמנה, בעיות בהריון, כאבי שלד כמו כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ראש, מתחים ולחצים, חרדות ועוד.

הומיאופתיה, תרופות הומיאופתיות

הומיאופתיה היא שיטה של ריפוי טבעי, אשר מיועדת לסייע לכוחות הריפוי הטבעיים של גוף האדם כדי לפתור מחלות ובעיות רפואיות שונות.

כחלק מן ההומיאופתיה משתמשים בתרופות הומיאופתיות אשר מקורן בחומרים טבעיים, אותם מוהלים עד לקבלת ריכוז נמוך ביותר אם בכלל של החומר הפעיל בתוך התמיסה או הכדור הניתנים למטופל. העיקרון הוא מתן של תרופה הומיאופתית אשר מתאימה למטופל, כשאותו חומר מדולל משמש מעין חיסון והוא מיועד לחזק את המערכת הטבעית של המטופל.

מקובל להשתמש בהומיאופתיה בכל גיל, אצל תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים. כן מקובל להשתמש בהומיאופתיה למצבים בריאותיים שונים ומגוונים. החל במחלות שונות. כך למשל: דלקת גרון, הצטננות, שפעת, בעיות התנהגות כמו הפרעת קשב וריכוז, היפראקטיביות, חרדות, מתחים, עייפות ועוד.