מידברן

מידברן 2015

מידברןהתעלות – על מה ולמה:
נושא מידברן 2015 : התעלות , הדהד ברחבי הפלאייה הרבה לפני שהארוע התחיל ונצרב בנו גם אחרי שהסתיים, משום שמדובר בתהליך תודעתי ולא במצב פיזי. התבגרנו והתדר הזה נשמע קולו כאן שם ובכל מקום. איך מתעלים? מ

שחררים אחיזה באדמה והמים ועולים בעזרת האש לאוויר-להבנה הגבוהה, מאפשרים לאש שבוערת בנשמתנו לאדות את המים לשמיים. כך טיפות המים הרגשניים יוצאות מהביצות הטובעניות והסערות הרגשיות ומתמירות עצמן לאוויר-להבנה. כך, עברנו בקהילה תהליך התבגרות כששיחררנו את הריגשי השלילי כלפי המשטרה והבנו את הייעוד האמיתי שלשמו אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים: אנחנו הרי לא כאן רק כדי לבנות את העיר שלנו. יש לנו משימה בתור אנשי אש לשנות את העולם. ואיך עושים את זה? רק לאש יש יכולת לשנות את האדמה: להתמיר מצבי צבירה של חומר מוצק לנוזל ולגז. המשטרה היא ממסד אדמתי נוקשה וכשכללי המשחק שלנו לא הופיעו בספר החוקים שלהם, הם לא ידעו מה לעשות איתנו ולכן פנו לבית במשפט. שם, הצלחנו אנחנו בכוח הרצון ואש הידיעה הפנימית שלנו להגמיש את מסגרות החשיבה ולהטמיע כללי משחק חדשים בתודעת המיינסטרים. מה שאיפשר למציאות הזו להתהוות הוא תוצר העבודה שלנו לעבור בעצמנו תהליך התעלות תודעתי. רק כשלנו כאנשי אש זה היה ברור, גם האדמה השוותה תדר והתהוותה בהתאם.
אישור ביהמ"ש היה השתקפות הבחירה התודעתית שלנו לעשות שינוי תודעתי ולהתעלות מעל המים לשמיים, מעל החוקים האדמתיים הקיימים,להבנה של התמונה הרחבה של ייעודנו לשנות את העולם. רק אחרי שמימשנו תפקידנו, קיבלנו אישור להמשיך לבנות את העיר. לשם כך נדרשנו לעצור את העשייה הפיזית, כדי לפנות את האנרגיה שלנו לחשוב ולהבין ,לדבר,לגבש יחד את עצמנו כקהילה שיודעת ומבינה למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים.
כך האנושות התחילה את מסע התפתחותה: ביצאת הזוחלים הראשונים מהמים. כך גם מתחיל הפרק הראשון בסדרת האגדה של קורה- היא האוואטר של העידן החדש שיצאה באישון לילה משבט המים שנולדה וגדלה בו , עזבה את משפחתה, נפרדה מהקשר הרגשי המשפחתי כשהבינה שקול הקריאה הפנימית שלה ללמוד את כשפות האוויר בעיר הגדולה כדי לממש ייעודה חזק יותר מהחיבור הרגשי והמחוייבות למסגרת המשפחתית.

חזרתי אמנם ממידברן ונוכחת כאן פיזית בעולם החלום אבל עדיין בפסק זמן תודעתי , במצב הוויה של פסק זמן, בין העולמות… אבל חייבת לחזור לשגרת העבודה- הלימודים. באופן מעניין יצא שאני מלמדת הערב את אחת מקבוצות למידה שלי שיעור בנושא שחקנים מחליפים: אלו אותם שממלאים את מקומנו כשאנחנו בוחרים לקחת פסק זמן מעולם החלום לצורך הפנמת הבנות במישורים הגבוהים…בקיצור: זו הזדמנות להזמין תלמידים שמתעניינים לקבוצת לימוד חדשה שנפתחת ביוני . פרטים בפרטי וכאן:
מידעי תודעת העל – קורס וירטואלי

לימודי תודעת העל

היי. חזרתי אחרי 10 ימים בשטח במידברן אחרי שעברתי מטמורפוזה. מסך אבק הפלאייה נדבק ונצרב בתודעתי,שיניתי, השתנייתי וכעת בשלבי התאוששות חזרה לעולם החלום. מנסה לחשוב איזו תמונת מציאות תשקף את ההתנסות הזו בצורה הכי מדוייקת אבל אין אחת כזו. מדובר בפאזל שלם שמתחבר חלקים חלקים ויוצר את התמונה השלמה -זו שראיתי בעיני רוחי עוד לפני צאתי לדרך ההגשמה הפיזית – היא שהשתקפה והדהדה מולי את פיסות החוויה שהתחברו מול עיני בשטח. מודה לידיעה הפנימית שמלווה אותי תמיד – שם,כאן ובכל מקום… בכל מרחב וזמן שבו נושבות רוחות השינויים. מודה על שיעורי האש והאוויר הרבים שזכיתי ללמד,גם בשידורי רדיו מידברן וגם בשיחות הקטנות אל תוך הלילה ובאור היום-אחד על אחד ובקבוצות. מודה על האומץ שלי ללמוד שיעורי אדמה ומים מאתגרים שלעולם לא הייתי בוחרת לקחת על עצמי אחריות ללמוד אותם מרצוני החופשי אילולא ההתנסות הזו במידברן , מודה לילדיי שהיו שותפים איתי ולכל הילדעים ,בכל גיל,גם המבוגרים שבניהם שאיפשרו לעצמם להתחבר לילד הפנימי שלהם .מודה על החיבורים עם נשמות טובות שהכרתי,מודה על הכל,פשוט קשה למצוא מילים לתאר את עוצמת ההתרחשויות שם ובתוכי. אפרסם תיעוד שלם יותר בבוא העת.
אהבה, נעמה